1/3

פרויקטים נוספים

נהריה

בית כנסת 'עין שרה'

300 מושבים

בכל אחד מהמבנים קיים גם ציר שיקוף פנימי, כשהתוכנית כוללת שני גרעינים קשיחים סימטריים, משני עברי המבואה. גרעין אחד משמש את מערכת התנועה האנכית והמרחב המוגן, בעוד השני מתפקד כגרעין רטוב המכיל שירותים ומטבחון.
אלמנט המפרק המחבר בין המבנים כולל מחסן עזר, שבמיקומו זה משמש גם כהגנה נוספת למרחב המוגן המתבקש ממיקומו של הבניין ב"אזור קידמי".
עזרת הנשים ממוקמת בגלריה הצופה אל החלל המרכזי הגדול, והיא מקושרת למרפסת חיצונית המשמשת כמקום משחק לילדים המגיעים עם אימהותיהם.

כוחו של הפרויקט נובע מהדואליות שלו, כשמבנה אחד הוא תמונת ראי של משנהו, והעמדתם מגדירה חללים ציבוריים משותפים המשרתים את באי שני המבנים, כמו החצר הפונה לנוף הים, ורחבת הכניסה המשותפת המיועדת לאירועים - ממנה נכנסים למבואות הנפרדות לכל מבנה.
הביטוי החיצוני של כל אחד מהמבנים הוא של שני גושים חודרים כשהאחד משמש בסיס משותף לשני המבנים, והשני מתפקד כאלמנט מרחבי קוני דואלי, המקרה את החללים המרכזיים של אולמות התפילה, ומסייע ביצירת נוכחות למבנים, וזיהויים כמבני ציבור.
הגוש העליון והתחתון הינם בעלי גימור שונה, כשהחומרים מרמזים על הקרבה לים. הגוש התחתון מטופל באבן כורכר המדמה את חוף הים, בעוד שהגוש הלבן העליון מדמה את קצף הגלים. חלונות המבנה על זגוגיותיהם הכחולות הם כצבע הים הנשקף מחלונות עזרת הנשים.

מבני הציבור הקהילתיים של שכונת עין שרה ממוקמים בירכתי השכונה, כשהגישה אליהם מהרחוב נעשית בציר העובר בין מבני המגורים, כשמבני הציבור מהווים לו סיומת.
הפרויקט מכיל שני בתי כנסת סימטריים אחד לשני, כששביל הגישה משמש כציר הסימטריה, והם מחוברים אחד לשני במפרק.
העמדתם בצורה זו, וגודלם הקטן יחסית, מאפשרים פתיחת מבטים אל הנוף שבקצה השכונה.
 תכנון שני בתי כנסת לשתי העדות באותו מתחם אמור לאפשר פתרון לשני סוגי האוכלוסיות תוך אינטגרציה קהילתית, כשבנוסף לתפקידיהם המסורתיים, משמשים בתי הכנסת מוקד לפעילות קהילתית וחינוכית לילדים, נוער ומבוגרים.
כל מבנה כולל מבואה, אולם תפילה, שירותים, מטבחון, מרחב מוגן ומחסן במפלס העיקרי; עזרת נשים, שירותים ומרפסת במפלס העליון.

@ 2017 by Or & Mayan

צור קשר

משכית 6

ת.ד. 418, א.ת הרצליה 4610302

09-794-9400

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon