1/3

פרויקטים נוספים

נמל תעופה בן גוריון

סימולטור לאימון פקחי טיסה

400 מ"ר

כל התשתיות והמערכות במבנה הותאמו לדרישות המיתקן תוך ריכוז ציוד החשמל והתקשורת בחדר נפרד צמוד לסימולטור ולחדר הטסה, הפרדה בתוואי המערכות השונות: יבשות/ רטובות באולם ומתחת לרצפה.

מלבד אולם הסימולטור מתוכננים במתקן משרדים, ח.הדרכה, חדרי שירות למיניהם וחדרי אימון שונים. ניתנה אפשרות לגידול בעתיד של עמדות האימון בחדרים.

חומרי הגמר הותאמו לייעוד הספציפי בכל חלל ונשמרו תקנות הנגישות כבכל מבנה ציבור.

לוחות הזמנים הצפופים הכתיבו עבודה בלחץ של זמן מול כל הדיסציפלינות והיועצים השונים של הפרויקט ושל המזמין ,אישורים שונים, הכל כדי להכין את המבנה לקראת קבלת הסימולטור.

בתכנון הפנימי מוקם אולם הסימולטור בחלק הפנימי של המבנה מאחר שנחשב לאיזור השקט במבנה וניתן היה לאטום בו חלונות.

בהכנת החלל לקראת קליטת המתקן נאלצנו להתמודד עם בעיות קונסטרוקטיביות  שונות כמו עמודים באמצע החלל ,קורות יורדות ,בעיות גובה ,תפרים בין מבנים שנבנו בתקופות שונות ,גבהי רצפות שונים וכד'  וזאת על מנת להתאימו לדרישות הספק מחו"ל. מאחר והמתקן מגיע בשלמותו  מחו"ל ועלותו נאמדת במאות אלפי יורו אין מקום לסטיות או טעויות.

רצפת האולם הוגבהה ע"י רצפה צפה על מנת להעביר צנרות ומערכות שונות ולאפשר תחזוקה נוחה. קירותיו ותקרתו חופו באלמנטים אקוסטיים על מנת ליצור בידוד מוחלט מרעשי הסביבה ונצבעו בצבע כהה.

הקמת סימולטור (מדמה) לפקחי טיסה בנתב"ג הוקם לאור הצורך במתקן המספק מענה לכלל צורכי ההדרכה והאימון של מקצועות הפיקוח על הטיסה ברשות שדות התעופה.

עד הקמתו נאלצו המתאמנים והמאמנים לנסוע לארה"ב להתאמן.

מיקום הסימולטור נקבע ע"י רשות שדות התעופה במבנה קיים בנתב"ג אשר נמצא בסמיכות למתקן אחר שאמור לשתף איתו פעולה. שטח המתקן כ-400 מ"ר. במסגרת העבודות הוחלט גם לחזק את המבנה נגד רעידות אדמה.

המתקן כולל אולם אימון לסימולטור (סוכה וירטואלית) שבמרכזו מוצבות עמדות העבודה ומסביבן מקיפים מסכי LCD בשדה ראייה אופקי של 360 מעלות. פקחים המתאמנים בעמדות צופים במרחב שדה התעופה הוירטואלי המוצג ע"ג המסכים ויכול להשתנות בהתאם למשימות.

@ 2017 by Or & Mayan

צור קשר

משכית 6

ת.ד. 418, א.ת הרצליה 4610302

09-794-9400

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon