בניינים בריאותיים

בכל העולם אחראים המבנים, יותר מכל גורם אחר, לצריכה המשמעותית ביותר של משאבי הסביבה ההולכים ומדלדלים ולייצור מרבית הפסולת (כ-30-40% מצריכת האנרגיה הכוללת שמשמעותם כ-60% מצריכת החשמל, כ-40-50% מצריכת חומרי הגלם, כ-30-35% מפליטת גזי החממה וכ- 40-60% מייצור הפסולת). עקב כך האג'נדה של הבנייה הירוקה הולכת ותופסת אחיזה משמעותית בציבור ויחד עם המגמה של הגברת העיסוק בספורט אישי וצריכת האוכל הבריא יש נטייה הולכת וגדלה לבניית לבניינים בריאים יותר, המתייחסים בצורה ידידותית ואקולוגית יותר לקרקע, למים, לאוויר ולאנרגיה ומסייעים לאינטגרציה בין האדם לטבע.

האדריכלות הירוקה הינה אדריכלות ברת קיימא המתחשבת בתנאי הטבע, הטופוגרפיה והאקלים של המקום, משמרת אנרגיה ומשאבי טבע, מגינה על בריאות הציבור ורווחת המשתמש, תוך התחשבות בטווח הארוך ועוסקת בין היתר בשילוב ההיבטים הסביבתיים במערכת התכנון והביצוע - וזאת תוך פגיעה מינימאלית בסובב.
האדריכלות הירוקה איננה אופנה או טרנד בר חלוף, היא מעוגנת בתפיסת עולם מגובשת של תכנון נכון וידידותי למשתמש הכולל חסכון במשאבי סביבה וטבע ומילוי צרכי ההווה ללא פגיעה ביכולותיהם של הדורות הבאים לספק את צרכיהם.

 

לכתבה המלאה ב-עיצוב>>

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

ארכיון

Please reload

Please reload

פוסטים אחרונים

@ 2017 by Or & Mayan

צור קשר

משכית 6

ת.ד. 418, א.ת הרצליה 4610302

09-794-9400

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon